Víkend plný všímavosti k ásanám a pránajámě

Datum / čas
Date(s) - 29.05. 2015 - 31.05. 2015
18:00 - 16:00

Místo konání
Yogajoga studio

kategorie


Mezinárodní workshop s Danielou Gfeller

“Yoga aims for complete awareness in whatever you do.”
„Jóga cílí na úplnou všímavost k čemukoliv, co děláme.“ – B.K.S. Iyengar

Být přítomní a všímaví k tomu, jak propojit naše fyzické, organické a mentální tělo stejně jako smysly prostřednictvím jógy. Budeme hluboce pracovat na širokém spektru ásan a snažit se pochopit, jak se různé části našeho těla vzájemně propojují. Pokud budeme vědět, jak pracovat s pažemi a nohama, můžeme dosáhnout až na naši páteř a posílit ji / prodloužit ji. Navíc budeme vedeni k větší všímavosti k vlastnímu tělu v rámci jednotlivých ásan.

Naučme se, jak prozkoumat, objevit a zvládnout různá propojení těla a mysli!

5 lekcí je postaveno tak, že mohou být navštíveny jednotlivě, ale od první až po poslední sekci budou tvořit jedinečný ucelený zážitek skrze kompletní sekvenci.

Termín & čas

Pátek 29. 5. 2015

18:00 – 20:00 Budování síly a prodloužení od základny, uzemnění. Naučíme se, jak aktivovat páteř pomocí práce paží a rukou. Spektrum ásan bude zahrnovat sedící i stojné pozice, rotace, stoj na hlavě (Sirsasana) a na ramenou (Sarvangasana).

Sobota 30. 5. 2015

10:00 – 12:30 Aktivní a dynamická ranní praxe, která povede k hlubšímu propojení sama se sebou a prohloubí to, co jsme se naučili v pátek. Zaměříme se na stojné pozice, předklony, záklony a hlubší rotace.
14:00 – 16:00 Restorativní (jemná) praxe a pránajáma. Důraz na obrácené pozice s podepřenou hlavou a „otvíraní hrudníku“.

Neděle 31. 5. 2015

10:00 – 12:30 Aktivní a dynamická ranní praxe, která povede k záklonům.
14:00 – 16:00 Inverze (obrácené pozice) a pránajáma.

Lektorka

Daniela Gfeller

Daniela se narodila ve Švýcarsku a v roce 2001 se přestěhovala za prací do Holandska. Pracuje v Hi-Tech odvětví a první lekci jógy absolvovala s kolegou a nedávala tomu velkou šanci. Učarovala ji však aktivní práce v rámci ásan, preciznost nastavení a fyzické i mentální přínosy.

Daniela tráví hodně času za počítačem ve své profesi web designery a grafičky a jóga jí pomáhá vyrovnávat tělo a mysl a energizovat páteř. Věří ve vytvoření pevné základny pro jógovou praxi a postupné pronikání do hlubších úrovní. Pomáhá studentům rozvíjet tělo a zlepšit jejich vztah s vlastním tělem: „Vidět studenty v Savasane a pozorovat, jak moc se změnili od jejich první lekce je prostě krásné a činí mě to šťastnou“.

Daniela učí pravidelné lekce v Iyengar yoga institutu Amsterdam a v YogaMoves v Uttrechtu. Je certifikovanou lektorkou Iyengar jógy Intermediate Junior II. a stále své vzdělání prohlubuje. V současnosti se specializuje na Iyengar Yoga Theraphy pod vedením Stephanie Quirk.

Cena

Celý workshop: 3850,- (11h)
Jednotlivé bloky: 800,- (2h) a 1000,- (2,5h)

Rezervace je možná emailem info@yogajoga.cz, tel.: 775 237 930, či na recepci studia. Platba je možná hotově, kartou či bankovním převodem. Tato rezervace je závazná a platba je nevratná. Min. počet je 10 osob, pokud nebude minimální počet naplněn, workshop bude zrušen. Změny vyhrazeny.