Ženské zdraví a obrácené pozice

Datum / čas
Date(s) - 28.01. 2023
9:00 - 12:00

Místo konání
Evian Yoga

kategorie


Lektorka Míla Kalousová vás zve na workshop založený na principech Iyengar jógy, který se bude konat ve studiu Evian Yoga.

Náplň workshopu:

Hladina hormonů v našem těle se denně mění, ženské tělo prochází změnami a mění se i jeho duševní reakce. Všechny tyto reakce jsou závislé na hormonech. Kvalitní jógová praxe pomáhá udržet hormonální rovnováhu.

Mnoho žen neví, jak synchronizovat svou praxi jógy s ovulací, menstruací a fázemi před a po menstruaci. Jak vybudovat svou jógovou praxi jako celek a udržet hormonální rovnováhu. Jak praxí podpořit celkové zdraví, držení těla, krevní oběh, trávení, vylučování apod.

Existuje několik pozic důležitých pro ženské zdraví. Všechny tyto pozice si ukážeme, vyzkoušíme, povíme si, kdy a jak nejlépe tyto pozice provádět. Jaké jsou nejčastější chyby při praxi, a jak se těmto chybám vyvarovat. Konkrétně se zaměříme na baddha konasanu a její variace, povíme si o důležitosti stojných pozic. Nejvíc se zaměříme na obrácené pozice, sirsasanu (stoj na hlavě) a sarvangasanu (svíčka) a jejich variace. Naučíme se tyto obrácené pozice bezpečně provádět, povíme si, jak dlouho v nich je dobré setrvat a jak se z nich vrátit.